Om prosjektet
Kunde
Loe Rørprodukter AS
Prosjekt
Totalleverandør av nytt servicesenter
Ved Rygge Næringspark har Loe Rørprodukter AS bygget et imponerende servicesenter. Det er et forseggjort anlegg med flotte fasader, som skal brukes som lager og montasjebygg. Anlegget skal fungere som et test- og utviklingssenter for nye produkter, og i tillegg huser det toppmoderne kontorlokaler.
Les også: – Moss Elektro er en naturlig samarbeidspartner
Loe Rørprodukter produserer blant annet prefabrikkerte rør- og kumsystemer til vei-, vann- og avløpsprosjekter. Det nye anlegget skulle sikre effektiv drift, og et moderne og riktig dimensjonert el-anlegg var en selvfølge. Moss Elektro trådde inn som totalleverandør av elektroarbeid, og var med i planleggingen helt fra begynnelsen av.
– Før vi skulle starte planlegging av det nye servicesenteret, benyttet vi Moss Elektro til å legge gulvvarme og belysning i de gamle lokalene våre. De gjorde en så god jobb at vi ønsket å benytte dem videre på hele prosjektet. Samarbeidet har vært fantastisk fra start til slutt, kommenterer prosjektleder for internbygninger i Loe-konsernet, Matthias Dwars.